Dni Odnowy Duchowej – 2019

Dni Odnowy Duchowej – wrzesień 2019

CZWARTEK 12.09
WYCHOWANIE Pierwszego dnia, po uroczystej Mszy Świętej odbył się wykład na temat wychowania „Kochać czy karać?”, a następnie panel dyskusyjny pt. „Mądrość w wychowaniu”. Swoimi refleksjami na temat wychowania dzielili się rodzice mający dzieci w różnym wielu, będący w różnym stażu małżeńskim. Zabierali głos również słuchacze, którzy przedstawiali swoje sukcesy, ale też porażki w wychowaniu własnych pociech.

PIĄTEK 13.09
ODWAGA Drugi dzień naszych spotkań poświęcony był odwadze w wierze. Po Eucharystii i procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Fatimskiej odbył się panel dyskusyjny. Poprzedził go film – świadectwo chrześcijan prześladowanych w Syrii. W dyskusji dotyczącej obrony wiary wzięły udział osoby w różnym wieku, różnych zawodów i stanów. Dzieliły się one własnym doświadczeniem z sytuacji, w których przyszło im bronić wiary. Usłyszeliśmy wiele pięknych świadectw i „recept” na życie blisko Jezusa w mocy Ducha Świętego.

SOBOTA 14.09
CIERPIENIE Sobota to również spotkanie z Jezusem w Eucharystii, a później Jego obecność wśród nas w Najświętszym Sakramencie Ołtarza i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.