Rok 2017/2018

KWIECIEŃ 2018

12 kwietnia 2018r. z rąk Księdza Biskupa Ryszarda Karpińskiego 110 młodych ludzi z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Życzymy im, aby hojnie obdarowani przez Ducha Świętego byli odważnymi wyznawcami Jezusa w świecie i nigdy nie wstydzili się swojej wiary.

 

MARZEC 2018

23 marca 2018 r. młodzież klas III gimnazjum brała udział w koncercie będącym podsumowaniem całorocznych spotkań w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Rozważano temat Boga jako Ojca i Jego obraz, jaki każdy nosi w swoim sercu. Młodzież wysłuchała też świadectwa oraz otrzymała krzyże – najważniejszy znak naszej wiary.

 

STYCZEŃ 2018

21 stycznia uczestniczyliśmy w wyjątkowej Mszy Św. na której modlili się wspólnie rodzice i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Podczas homilii padły nie tylko ważne słowa, obejrzeliśmy również filmy i świadectwa o relacjach rodzice-dzieci i roli rodziny w życiu młodego człowieka. Pięknym i bardzo wymownym momentem Eucharystii było przekazanie znaku pokoju, znaku pojednania i przebaczenia.
Liturgię słowa i modlitwę powszechną przygotowała młodzież wraz z rodzicami, przy ołtarzu nie zabrakło ministrantów, a o piękną, w pełni profesjonalną oprawę muzyczną zatroszczył się pan Zbyszek z Mateuszem.


CZERWIEC 2017

11 czerwca na Mszy świętej o godz.15.00  modlili się rodzice młodzieży, która od września rozpocznie swoje przygotowania do sakramentu bierzmowania. W czasie homilii ksiądz Paweł przypomniał sakramentalną drogę jaką podjęli się kroczyć od dnia swojego ślubu, kiedy przyrzekali przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym ich Bóg obdarzy, przez chrzest święty ich dzieci i przyjęcie przez nie Eucharystii. Dziś ta symboliczna droga mogła wielu przypomnieć rolę rodzica w prowadzeniu własnych dzieci do Boga.