Spotkania 2016/2017

MAJ

11 maja 2017 o godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia podczas której ksiądz biskup Artur Miziński udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dzisiejszy dzień zwieńczył roczne przygotowania oraz formację w którą zaangażowanych było bardzo wiele osób. Wszystkim z serca dziękujemy.

.

KWIECIEŃ

W kwietniu w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania młodzież uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych, które głosił ks. Marcin Grzesiak.

 

MARZEC

10 marca 2017 r. podczas spotkania kandydaci do sakramentu bierzmowania uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które przygotowała Grupa Uwielbienia i Chwały. Misterium Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa przeżywane było w skupieniu i zadumie. Prowadziło nas Słowo Boże, towarzyszył mu obraz poszczególnych stacji w scenach pantomimy, rozważania i piękny śpiew pieśni o krzyżu.

 

LUTY

Tematem spotkania w lutym była choroba i cierpienie. Młodzież obejrzała film nagrany przez GUiCH, składający się z rozmów z przygodnie spotkanymi ludźmi na temat cierpienia oraz świadectwo 16-letniej Ady, która doświadczyła w swoim młodym życiu ciężkiej, nieuleczalnej choroby i w 2013 roku odeszła do Pana. Świadectwem swojego doświadczenia związanego z chorobą, cierpieniem i śmiercią mamy podzieliła się Justyna, a o medycznych aspektach choroby i jej wpływie na stan ciała i ducha opowiedziała pani doktor Marzena.

.

STYCZEŃ

Na spotkaniu w styczniu gościliśmy osoby działające w Klubie AA „Jutrzenka” i grupie Al-Anon. Podzieliły się one swoimi przeżyciami i doświadczeniami związanymi z problemem alkoholowym, który pojawił się w ich życiu i życiu ich bliskich. Spotkanie zakończyła modlitwa za osoby uwikłane w różne uzależnienia.

.

GRUDZIEŃ

W grudniu, w ramach comiesięcznych spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania, młodzież uczestniczyła w rekolekcjach adwentowych, które prowadził w naszej parafii ks. Krzysztof Kłysiak. Były to trzy dni duchowej formacji, za którą ks. rekolekcjonista otrzymał podziękowanie od młodzieży.

Zdjęcia dzięki uprzejmości LSO. Dziękujemy 🙂

 

LISTOPAD

W pierwszy piątek listopada kandydaci do bierzmowania spotkali się z osadzonym w opolskim zakładzie karnym. Młodzież wysłuchała historii życia pana Arka, doświadczeń, które były i są jego udziałem. Padło też wiele pytań do naszego gościa m.in. dotyczących życia w izolacji, relacji z bliskimi, innymi osadzonymi, a także z Panem Bogiem. Dzisiejsze spotkanie mogło się odbyć dzięki pomocy kapelana zakładu karnego – księdza Marcina, dziękujemy także wychowawcy pana Arka oraz oczywiście panu Arkowi, za jego świadectwo.

 

PAŹDZIERNIK

Październikowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania prowadziła Grupa Uwielbienia i Chwały. Rozważaliśmy temat spowiedzi – istotę sakramentu i przygotowanie do niego w oparciu o przykłady, także te negatywne. Młodzież wysłuchała świadectwa Wojtka, który dzielił się własnymi doświadczeniami i przeżyciami dotyczącymi sakramentu pokuty i pojednania. Były też reportaże, teledyski, a na koniec modlitwa uwielbienia.


WRZESIEŃ

17.09.2016 r., koncertem ewangelizacyjnym w sali kinowej OCK rozpoczęliśmy tegoroczne przygotowania do sakramentu bierzmowania. Tematem przewodnim, który rozważaliśmy było „Prześladowanie za wiarę”. Filmy, świadectwa, katecheza, teledyski mówiące o prześladowaniach chrześcijan za wiarę w Jezusa wypełniły pierwszą część spotkania. Drugą część przepełniała radość uwielbienia. Odważni wyszli na scenę, aby wspólnie wielbić naszego Pana. Podczas całego spotkania towarzyszył nam Krzyż Chrystusa. Młodzież dostała też małe krzyżyki – znak naszej wiary i miłości Boga do człowieka. Były bardzo piękne i refleksyjne pantomimy: „Obudź swój talent” i „Krzyż źródło miłości”. Na koniec padło kilka słów na temat polskich męczenników z Peru bł. o Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego – misjonarzy z krakowskiej prowincji franciszkanów, zamordowanych przez terrorystów „Świetlistego Szlaku” w sierpniu 1991 r.

Tak to było>>>