Msze święte 2019/2020

LUTY 2020

16 lutego uczestniczyliśmy w wyjątkowej Eucharystii, w której razem modliła się młodzież i rodzice. Piękny czas, nic tak bowiem nie jednoczy jak wspólnota ołtarza. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie – również wspólne dla rodziców i młodzieży na temat zagrożeń związanych z internetem, narkotykami i dopalaczami. Poprowadziła je pani asp. Bożena Lasota z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, zajmująca się w swojej pracy sprawami dzieci i młodzieży.

.

LISTOPAD 2019

17 i 24 listopada przeżywaliśmy kolejne, zaplanowane na ten rok Msze św. dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rodzice spotkali się z psychologami, młodzież natomiast uczestniczyła w spotkaniu poprowadzonym przez GUiCH i modlitwie uwielbienia. Na oby Mszach św. oglądaliśmy pantomimę przygotowaną przez młodzież, były też świadectwa młodych ludzi i oprawa Mszy św, którą przygotowali zarówno młodzi, jak i ich rodzice.

.

WRZESIEŃ 2019

29 września na Mszy świętej modliła się młodzież klas ósmych. To pierwsza taka wspólna Eucharystia i modlitwa. Ponieważ jesteśmy tuż przed miesiącem szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej, młodzież otrzymała dziś różańce. Po Eucharystii odczytano grupy i odbyło się pierwsze, krótkie, zapoznawcze spotkanie z koordynatorami.

.

22 września na Mszy św. o godz. 15.00 modlili się rodzice ósmoklasistów przygotowujących się w tym roku do sakramentu bierzmowania. W trakcie Mszy złożyli oni deklaracje przystąpienia do sakramentu ich dzieci. Dopełnili tym samym swoich ślubnych przyrzeczeń o katolickim wychowaniu dzieci, którymi obdarzył ich Pan Bóg.