Rok 2018/2019

MAJ 2019

Nadszedł ten długo oczekiwany moment. W niedzielę 19 maja 2019 r. na Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Józef Wróbel udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjum z naszej parafii. Do sakramentu przystąpiło 216 osób.
Życzymy, aby Duch Święty rozpalał ich młode serca i przynaglał do czynienia dobra we współczesnym świecie.

.

KWIECIEŃ 2019

Pierwszy piątek kwietnia, piątek Wielkiego Postu i głęboka w treści rozważań Droga Krzyżowa, w której uczestniczyła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

.

MARZEC 2019

Na spotkaniu w marcu gościliśmy Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa. Siostry przedstawiły charyzmat swojego Zgromadzenia, którym jest kontemplowanie miłości miłosiernej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz pomoc ubogim, szczególnie dzieciom i młodzieży opuszczonej, a także podzieliły się świadectwem swojego powołania.


.

LUTY 2019

Spotkanie w lutym wypełniła modlitwa za młodzież. Prosiliśmy Pana, żeby dotknął młodych ludzi łaską Ducha Świętego, aby otworzyli się na przyjęcie Bożych darów i życie nimi.

.

STYCZEŃ 2019

Styczniowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w pierwszy piątek miesiąca poprowadziła Grupa Uwielbienia i Chwały. Tematem głównym była modlitwa charyzmatyczna: do Ducha Świętego i uwielbienia. Podczas wystawienia uwielbialiśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Natomiast w niedzielę Chrztu Pańskiego po Mszy Świętej młodzież przeszła we wspólnym marszu głosząc narodzenie Jezusa Chrystusa spod kościoła parafialnego do OCK, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Betlejem polskie”. Dziękujemy aktorom Teatru POKOLENIE i wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować to spotkanie.

.

GRUDZIEŃ 2018

W grudniu młodzież spotkała się z kolejnym, specjalnie dla nich zaproszonym Gościem, który podzielił się świadectwem swojego życia, jak również odpowiadał na pytania. Dziękujemy panu Tadeuszowi za wszelką życzliwość.

.

LISTOPAD 2018

W listopadzie młodzież spotkała się z osadzonym z opolskiego zakładu karnego. Spotkanie było okazją nie tylko do wysłuchania świadectwa, ale także do zadawania pytań i rozmowy. Dziękujemy ks. Marcinowi i panu Grzegorzowi za nieocenioną pomoc w organizacji tego spotkania.

.

PAŹDZIERNIK 2018

W pierwszy piątek października młodzież uczestniczyła w marszu z różańcem ku czci wielkiego Polaka św. Jana Pawła II i na 100-lecia niepodległości Polski. Ze świecami, w atmosferze modlitwy i zadumy przeszliśmy na cmentarz parafialny. Na koniec wysłuchaliśmy orędzia papieża do młodzieży.

.

WRZESIEŃ 2018

Mszą świętą i wspólną modlitwą młodzieży, koordynatorów i rodziców rozpoczęliśmy dzieło przygotowania do sakramentu bierzmowania. Rozpoczynają się też spotkania w małych grupach.