Spotkania 2019/2020

MARZEC 2020

Jesteśmy w szczególnym okresie roku liturgicznego, przeżywamy Wielki Post. Dlatego też na spotkaniu w pierwszy piątek marca rozważaliśmy Drogę Krzyżową Pana Jezusa. Nabożeństwo to powstało z pragnienia kroczenia śladami Pana Jezusa, jest nam ono dane po to, abyśmy zrozumieli sens cierpienia Boga dla naszego zbawienia. Głębokie rozważania pomogły nam duchowo przeżyć wydarzenia Męki i Śmierci Chrystusa na krzyżu.

Spotkania małych grup w marcu  ZOSTAJĄ  ODWOŁANE

.

LUTY 2020

Spotkanie w lutym można określić jako „ku przestrodze”. Ksiądz Marcin dzielił się świadectwem swojej niełatwej posługi w zakładzie karnym. Mówił o odpowiedzialności za własne życiowe wybory i ponoszonych konsekwencjach.

.

STYCZEŃ 2020

W pierwszy piątek stycznia gościem spotkania z młodzieżą był pan Tadeusz – prezes Klubu Abstynenta „Jutrzenka”. To nie pierwsze spotkanie pana Tadeusza z młodzieżą, ale jak bardzo ważne w świecie, gdzie alkohol jest dostępny na wyciągnięcie ręki i sięgają po niego coraz młodsi. Nasz gość przestrzegał przed skutkami spożywania alkoholu, mówił także o drodze wychodzenia z nałogu. Świadectwo przemawia najbardziej, dlatego osobiste doświadczenie pana Tadeusza i Jego droga z pewnością da młodym do myślenia.

.

GRUDZIEŃ 2019

Spotkanie w pierwszy piątek miesiąca rozpoczęła adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas trwającego w bocznych nawach kościoła sakramentu spowiedzi, w nawie głównej modliliśmy się przed Jezusem Eucharystycznym. Zakończyło się natomiast indywidualnym błogosławieństwem młodzieży, którego udzielili celebrujący Mszę św. kapłani: ksiądz Paweł i ksiądz Rafał. Nie zabrakło też nawiązań do patrona dnia – św. Mikołaja biskupa. Było też coś słodkiego i dla grzecznych i dla tych trochę mniej 🙂
W grudniu przeżywaliśmy też rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia.

.

LISTOPAD 2019

W listopadzie spotkanie dla młodzieży przygotowała Grupa Uwielbienia i Chwały. Były świadectwa, pantomima, radosny śpiew pieśni chwały prowadzony przez diakonię muzyczną oraz modlitwa uwielbienia, do której zachęcaliśmy również młodzież.

.

PAŹDZIERNIK 2019

Pierwsze wspólne spotkanie pierwszopiątkowe i modlitwa na ulicach naszego miasta. Z różańcem w ręku przeszliśmy na cmentarz parafialny w drodze rozważając tajemnice bolesne różańca świętego. Towarzyszyło nam Słowo Boże zarówno mówione, jak i przedstawiane w obrazach pantomimicznych oraz osoba św. Jana Pawła II.