Zakład karny

Boże Narodzenie 2016 w zakładzie karnym

To już kolejne święta podczas których Grupa Uwielbienia i Chwały podejmuje posługę ewangelizacyjną w opolskim zakładzie karnym. Nie jest łatwo spędzać Boże Narodzenie – te piękne rodzinne święta poza domem, a szczególnie w takim miejscu, w odosobnieniu, z dala od bliskich. Tu Boże Narodzenie ma inny wymiar. W tym roku tematem przewodnim było Boże Miłosierdzie, łaska, z której możemy czerpać siłę do przemiany swojego życia. Przedstawiliśmy osadzonym film o Bożym Miłosierdziu, a także doświadczenie pokazujące zwycięstwo Jezusa nad grzechem człowieka. Diakonia pantomimy przedstawiła pantomimę pt. „Pragnę innego życia”. Wszystko, co zostało zaproponowane w tym roku osadzonym pobudzało do refleksji nad własnym życiem i wyborami, których człowiek nieustannie dokonuje.

Wielkanoc 2016 w zakładzie karnym

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
Tę radosną nowinę w Święta Wielkiej Nocy zaniosła osadzonym w opolskim zakładzie karnym  Grupa Uwielbienia i Chwały. Najważniejszym puntem naszego, kolejnego już pobytu w tym miejscu, był udział we wspólnych Mszach Świętych i modlitwa. Przygotowaliśmy dla więźniów także filmy, świadectwo oraz pantomimę „WEZWIJ MOJEGO IMIENIA”. Były rozmowy z osadzonymi i refleksje. Nie są to ludzie straceni. Są osadzeni, ale nie potępieni.
Wróciliśmy, jak zawsze obdarowani przez więźniów prezentami, które własnoręcznie dla nas wykonują.

Boże Narodzenie 2015 w zakładzie karnym

Śpiew kolęd, szopka, choinka. Wspólna Msza święta, modlitwa. Święta za więziennymi kratami. Niby tak, jak wszędzie, a jak inaczej. Wyjścia do zakładu karnego są na stałe wpisane w posługę Grupy Uwielbienia i Chwały. Ewangelizacja wśród osadzonych jest dla nas misją, jak mówią sami osadzeni. W tym roku, tradycyjnie już, posługę pełniła diakonia muzyczna i pantomimy, która przedstawiła pantomimę „JEZUS WYBAWICIEL”. Były świadectwa nawróconych więźniów oraz nauczania, które skierował do osadzonych ksiądz Paweł. W posłudze wspierali nas nasi klerycy: Krzysztof i Kamil oraz kapelan zakładu karnego – ks. Marcin. Życzenia więźniom przekazał pan Zbyszek. Tradycyjnie, nie wróciliśmy z pustymi rękami. Otrzymaliśmy w prezencie wykonany przez więźniów pociąg oraz świąteczne kartki z życzeniami.

Wielkanoc 2015 w zakładzie karnym

To już kolejne święta, w czasie których Grupa Uwielbienia i Chwały wraz ze swoim Pasterzem pełni posługę ewangelizacyjną w opolskim zakładzie karnym. W Niedzielę Wielkanocną 5 kwietnia 2015 r. uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, wspólna modlitwa z osadzonymi i śpiew wielkanocnych pieśni, to najważniejsze elementy spotkania. Ksiądz Paweł skierował do więźniów słowo, a diakonia pantomimy przedstawiła pantomimę pt. „UKRZYŻOWANIE”. Tradycyjnie już otrzymaliśmy od osadzonych upominki, które sami wykonali oraz kartki ze świątecznymi życzeniami.

 

Boże Narodzenie 2014 w zakładzie karnym

„Bóg się rodzi!” Rodzi się w Betlejem ponad 2000 lat temu. Rodzi się w sercu człowieka niezależnie od miejsca jego przebywania. Tę radosną nowinę członkowie GUiCH zanieśli osadzonym, przebywającym w opolskim zakładzie karnym, spędzając z nimi pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Diakonia pantomimy przygotowała i przedstawiła pantomimę pt. „GRZECH”, w posługę zaangażowała się także diakonia muzyczna, wspomagana przez więźniów. W podziękowaniu za posługę otrzymaliśmy upominki, własnoręcznie wykonane przez osadzonych.