Rok 2014/2015

MAJ

Po rocznych przygotowaniach, 11 maja 2015 roku młodzież klas trzecich gimnazjalnych z naszej parafii przyjęła z rąk ks. abpa Stanisława Budzika sakrament bierzmowania.

 

KWIECIEŃ

10 kwietnia miało miejsce ostatnie z comiesięcznych, wspólnych spotkań wszystkich kandydatów do bierzmowania. Spotkanie ze Wspólnotą Ogniska Światła i Miłości z Kaliszan odbyło się pod hasłem „To nie cierpienie, to miłość”. Ksiądz Mirosław Bielecki wraz z Robertem i Beatą, mówili o wartości cierpienia w życiu człowieka, przybliżyli młodzieży także sylwetkę Marty Ruben.

 

MARZEC

W marcu kandydaci do bierzmowania uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych podczas rekolekcji wielkopostnych 26-28 marca 2015 r., prowadzonych przez ks. Mirosława Bieleckiego.

 

LUTY

Na spotkanie w lutym przyjechali do nas Beata i Marcin Mądrzy – małżeństwo z 14-letnim stażem, rodzice piątki dzieci. Podzielili się z nami świadectwem swojej wiary, życia w czystości, w jedności z Bogiem i Jego przykazaniami.

 

STYCZEŃ

Styczniowe spotkanie z młodzieżą przygotowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej z Kazimierza Dolnego. Tematem spotkania było powołanie, odkrycie własnego powołania, drogi, jaką Pan Bóg przygotował dla każdego.

 

GRUDZIEŃ

W grudniu młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczyła w naukach rekolekcyjnych, które prowadził ks. dr Waldemar Głusiec.

 

LISTOPAD

Spotkanie poprowadziła wspólnota neokatechumenalna.

 

PAŹDZIERNIK

Drugie spotkanie prowadzone przez Grupę Uwielbienia i Chwały poruszało temat „Miłości Bożej”. Każdy człowiek, niezależnie od wieku potrzebuje miłości i za nią tęskni. Miłość Boga jest faktem, jest niezawodna, możesz być jej pewny, bo jedyne czego Pan Bóg nie może zrobić – to przestać Cię kochać!

 

WRZESIEŃ

Gościem pierwsze spotkanie, w ramach przygotowania do bierzmowania , był raper i pedagog Dobromir Makowski. Młodzież klas III gimnazjalnych miała możliwość spotkania z człowiekiem, który w swoim życiu wiele doświadczył, potrafił jednak zło zwyciężyć dobrem. Jest przykładem tego, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.