MPK – 2020

Kurs ewangelizacyjny „MPK” – wrzesień 2020

CZWARTEK 10.09
MIŁOSIERDZIE Boga w oparciu o przypowieść o Miłosiernym Ojcu stanowiło główny temat dzisiejszego dnia. Przypowieść, która nie ma nas skupiać na naszych grzechach, ale na Bogu, który czeka. Czeka na mnie. Szukanie człowieka przez Boga polega na czekaniu. „Czekam na Ciebie. Wrócisz?”. W homilii księdza Pawła i w nauczaniu Ani padło wiele pięknych słów poruszających serce. Jest co rozważać, co oddawać na modlitwie, co zmieniać. Ale nie martw się. Nie jesteś w tym sam!


.

PIĄTEK 11.09
„PRZEBACZENIE zaczyna się wtedy, gdy ból serca zamieniasz w modlitwę”. Prowadzeni głęboką modlitwą Ani przed Oblicze Jezusa przynosiliśmy wszystkie sytuacje i osoby, którym pragnęliśmy przebaczyć. Zanurzaliśmy wszystko to w ranach Pana Jezusa, ucząc się od Niego przebaczania nie siedem, a siedemdziesiąt siedem raz.


.

SOBOTA 12.09
KOMUNIA – „łamanie chleba” – liturgia, po tym znaku uczniowie idący do Emaus rozpoznali Jezusa. Ile jestem winny Bogu? Co jestem Mu winny? Mi dług darowano. MPK i co dalej? Osobno czy razem? Padło dziś wiele pytań. Odpowiedzi to już Twoja rola. Proś o nie Ducha, niech Cię prowadzi.