Rok 2015/2016

26 kwietnia 2016r. ks. bp Józef Wróbel udzielił sakramentu bierzmowania 103 gimnazjalistom z naszej parafii.

KWIECIEŃ

Ostatnie spotkanie kandydatów do bierzmowania odbyło się w atmosferze modlitwy. Zarówno osobistej przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, jak i tej, którą za młodzież zanosili inni – koordynatorzy, animatorzy i inne osoby z Grupy Uwielbienia i Chwały. Na koniec spotkania uwielbiliśmy Pana Boga obecnego wśród nas.

 

MARZEC

W pierwszy piątek marca, po wieczornej Mszy św., młodzież uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Każdy mógł przejść wraz z Jezusem drogą bólu, upokorzenia i poniżenia, stanąć pod Jego krzyżem, aby zrozumieć, że nie istnieje miłość bez cierpienia.


LUTY

Na kolejnym spotkaniu w ramach przygotowania do bierzmowania gościliśmy osoby należące do Klubu Abstynenta „Jutrzenka” oraz grupy Al-Anon, która zrzesza krewnych i przyjaciół alkoholików. Młodzież wysłuchała świadectw życia ludzi, którzy w swojej przeszłości sami zmagali się z problemem alkoholowym, albo mieli taką osobę wśród swoich najbliższych. Młodzież mogła zadawać pytania, z czego kilka osób skorzystało. Na koniec wysłuchaliśmy pieśni o pięknym świecie stworzonym przez Pana Boga w wykonaniu naszego gościa.

 
STYCZEŃ

W styczniu kandydaci do bierzmowania uczestniczyli przede wszystkim w spotkaniach swoich małych grup. Tematem spotkań były grzechy mowy.

 

GRUDZIEŃ

W grudniu, w ramach przygotowania do bierzmowania młodzież uczestniczyła w rekolekcjach adwentowych, które prowadził ks. Marcin Grzesiak.

 

LISTOPAD

W ramach comiesięcznych spotkań młodzież przygotowująca się do bierzmowania w dniu 6 listopada spotkała się z osadzonym w zakładzie karnym w Opolu Lubelskim. Więzień dał świadectwo swojego nawrócenia oraz przestrzegał młodzież przed popełnieniem życiowych błędów dla zaimponowania innym. Mówił, o nieodwracalnych skutkach zażywania środków odurzających. Opowiedział jak przebiega dzień w zakładzie karnym, jakie prace wykonuje oraz czym zajmuje sobie czas wolny. Było to przejmujące i bardzo pouczające świadectwo, w którym padły również słowa o tęsknocie za rodziną i życiem w wolności. Młodzież wykazała duże zainteresowanie spotkaniem, o czym świadczyły zadawane pytania.
Dziękujemy Panu Arkadiuszowi, że zechciał podzielić się z nami trudnym doświadczeniem swojego życia, ks. Marcinowi, który jest kapelanem w więzieniu, panu Łukaszowi – wychowawcy pana Arka oraz ks. Pawłowi za zorganizowanie takiego spotkania.

 

PAŹDZIERNIK

Październikowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania prowadziła Grupa Uwielbienia i Chwały. Tematem przewodnim była Miłość Boga Ojca. Młodzież wysłuchała Słowa Bożego, nauczania w oparciu o to Słowo, a także obejrzała świadectwo nawróconej muzułmanki. Spotkanie zakończyła modlitwa uwielbienia.

 

WRZESIEŃ

26 września 2015 r. w sali kinowej OCK miało miejsce spotkanie ewangelizacyjne, które przygotowała i prowadziła Grupa Uwielbienia i Chwały. Ewangelizacja była przygotowana z myślą o młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Było to bardzo dynamiczne spotkanie, podczas którego był czas na modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i nauczania, wspólny śpiew pieśni chwały. Prezentowane były pantomimy (LIFEHOUSE i ZBYT) i świadectwa, które poruszały serca. Spotkanie rozpoczęło cykl comiesięcznych spotkań, na które kandydatów do bierzmowania serdecznie zapraszamy.